Mali Müşavirlere İstihdam Seferberliği Anlatıldı

Adıyaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Fırat ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ile birlikte Adıyaman SMMMO mensublarına "Burası Türkiye Burada İş Var" Sloganıyla başlatılan yeni istihdam seferberliğini tanıttılar.

Toplantıya ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Nazif Atalay, ATSO Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Güleş, Ahmet Metin Günay, serbest muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

Kampanyanın detaylarını muhasebecilere anlatan ATSO Başkanı Mustafa Uslu; “Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor"dedi.

Adıyaman TB Başkanı Mahmut Fırat " Büyük emekler sonucunda oluşturulan bu teşvik paketlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini tüm üyelerimize tanıtılması gerektiğini" belirterek, " Hem iş verenlerimizin hemde işsizlerimizin yararlanacağı bu paketler sayesinde sadece ekonomiye değil sosyo kültürel olarakta kazanımlar elde edeceğiz" dedi.

Kampanyanın şirketlere anlatılması konusunda muhasebecilere büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Uslu; “Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düşüyor. İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda onlardan ekstra hassasiyet bekliyoruz. Bunun için sizlerin katkısını bekliyoruz” dedi.

SMMMO Başkanı Nazif Atalay da muhasebeci ve mali müşavirlerin istihdam seferberliğinin işverenlere ve mükelleflere anlatılması noktasında üzerine düşeni yapacağını söyleyerek meslektaşlarına teşekkür etti.

 Duyurular

Sayın Valimizin Başkanlığında yapılacak 6. bölgede uygulanan teşvik uygulamaları ve yeni istihdam desteklerinin işverenlere anlatılacağı bilgilendirme toplantısına tüm üyelerimiz davetlidir.

Tarih : 23 Şubat 2017 Saat   : 16:00

Yer: Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası / Konferans Salonu

----------------------------------------------------

Adıyaman Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyeliğine Başvuracak Seçmen Listesi Yayınlanmıştır.

logo