TOBB DESTEKLİ NEFES KREDİSİ
Nefes Kredisi Nefes Aldıracak

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut FIRAT, TOBB Nefes Kredisi kampanyası, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe girmiştir.

‘’Nefes Kredisi”ne yönelik koşullar şu şekildedir’’

  • Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.
  • Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.
  • Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90’dır.
  • Krediye başvurmak için, üyelerimizin Odamızdan ‘’TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir’’ ibaresi yer alan belgeyi alması gerekmektedir. 
  • Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250,-TL ve Hazine Müsteşarlığı’nın talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir.
  • Kredinin teminatı % 85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile, kalan %15’lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir.
  • Protokol gereği, kredi değerlendirme sürecinde Odamız’ın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır.

·         Nefes Kredisi’ne yönelik başvurular 14 Aralık 2016 Çarşamba günü başlamış olup, KOBİ’lerin Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için, Odamıza gelerek ‘’TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.’’ ibaresini içeren Belgeyi almaları, (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir), daha sonra üyelerimizin Ziraat Bankası ve Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir. 

 

 

Ticaret Borsa Başkanı Mahmut Fırat ‘’ İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin ağırlıklı bir bölümünün en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılardır, bu sıkıntıları aşmak için tüm  imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağımızı belirterek,  Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim ‘’dedi.

 Duyurular

Sayın Valimizin Başkanlığında yapılacak 6. bölgede uygulanan teşvik uygulamaları ve yeni istihdam desteklerinin işverenlere anlatılacağı bilgilendirme toplantısına tüm üyelerimiz davetlidir.

Tarih : 23 Şubat 2017 Saat   : 16:00

Yer: Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası / Konferans Salonu

----------------------------------------------------

Adıyaman Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyeliğine Başvuracak Seçmen Listesi Yayınlanmıştır.

logo